Ghost-net.eu

Dezvoltarea gandirii si a aptitudinilor matematice prin jocuri logice.
Avatar utilizator
Cosmin_NTG
junior
junior
Mesaje: 240
Membru din: 23 Aug 2010, 13:46
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Cosmin_NTG » 21 Aug 2011, 19:08

Ce inseamna asta? :?: :?:

mangame5
utilizator
utilizator
Mesaje: 1
Membru din: 05 Ian 2012, 13:44

Mesaj de mangame5 » 05 Ian 2012, 13:53

Cosmin_NTG scrie:Ce inseamna asta? :?: :?:
Este un server privat al unui joc numit World of Warcraft...
Jocul este un MMORPG (ca si Metin) iesit in anul 2004,facut de compania Blizzard.
Nu are nici o singura legatura cu "jocuri logice" si as vrea ca cel care a postat toate acest thread sa fie inlaturat de pe forum ca nu avem nevoie de chestii de genul...
Da,desigur ca Marimea imensa al lumii acestui joc si complexitatea calculelor si scriptelor din el sunt demne de luate in considerarea pentru calitatea si optimizarea lor ca acest joc sa ruleze bine chiar si pe un calculator slab,dar nu cred ca un thread ca acesta are loc pe acest forum.
Mai este si faptul ca acest om face reclama la un server privat de la acel joc...ceea ce este ilegal,fapt fiind ca trebuie sa platesti lunar pentru joc.Este piraterie ceea ce reprezinta acest fapt urat.
Sunt 11 milioane de oameni pe acest joc care trebuie in general sa plateasca o valoare de 100 lei pe luna,adunati astea si iese o suma imensa de bani.De aici reiese argumentul ca Blizzard au destui bani si noi putem sa jucam acest joc fara sa dam un ban...Dar eu anulez acest argument pentru ca toti acei bani trebuie dati si la serverele acelui joc(nu uitati 11 milioane de oameni conectati),productia altor multe jocuri,serverele de la alte jocuri to de la Blizzard,etc...

Pe scurt,ceea ce a scris el a fost o incercare proasta de a face reclama la ceva ilegal legat de pirateria unui joc...

Dantoma222
utilizator
utilizator
Mesaje: 1
Membru din: 06 Mar 2012, 13:17
Contact:

Mesaj de Dantoma222 » 11 Mai 2012, 12:44

Ce legatura au cu jocurile logice ?

Scrie răspuns