Va salut si poate ca am DREPTATE!!!

Schimb de experienta; Legislatie, regulamente, utile.
cainele
utilizator
utilizator
Mesaje: 4
Membru din: 13 Sep 2009, 22:03

Va salut si poate ca am DREPTATE!!!

Mesaj de cainele » 13 Sep 2009, 23:39

Am gasit foarte putini sau deloc printre cei care pot explica altora matematica. De ce este asa, oare cei care pretind ca o stiu este adevarat? Nu cred ca exista cineva care pe acest forum ar putea sa dea ceva explicatii poate doar speculatii asta da. Un bun sfatuitor cauta mai intii detalii legate de ratiunea celuilalt si apoi emana ideea care l-ar putea ajuta pe celalalt. Pentru asta trebuie sa fie dotat cu un bun rafinament mental dar am spus sunt foarte putini cei care s-au nascut cu astfel de afinitati. Dumnezeu nu face astfel de cadouri mentale si rare decat de foarte putine ori si atunci cred ca se gandeste bine pe cine fericeste. Sunt multi care au luat examenele la facultate la matematica dar dupa ceva timp au uitat tot ce au zicese invatat. Interesant cum de profesorii le acorda examenul? Cred ca pana la urma tot cartea este mai sfanta caci tot ea a pregatit si asa zisele cadre didactice care sunt astazi asa ca pana la urma mai bine nu mai cauti ajutor pe forum caci nu ai de la cine primi. Cred ca un profesor spiritual sau orice altceva care te invata intii sa te cunosti si sa-ti stii potentialul mental ar putea face asta. Insa pe la noi prin batatura (ROMANIA) nu exista frate astfel de valori. Am inteles ca prin ASIA ar fi asa ceva deci ar trebui sa mergem pe acolo ca aici acasa nu gasim decat.................. . Poate in aceasta noua si stralucita Romanie profesorii au devenit materialisti si pana nu impingi ceva nu iese nimic si chiar si atunci nu poti fi sigur ca pricepi ceva de la el. Cred ca tot CARTEA este mai SFANTA. TRAIASCA CARTEA caci tot EA a format toata gloata asta de dascali de care ne tot cramponam. Tot CARTEA................
Ultima oară modificat 30 Sep 2009, 22:23 de către cainele, modificat 1 dată în total.

dan
legenda
legenda
Mesaje: 4612
Membru din: 25 Ian 2007, 00:00

Re: va salut

Mesaj de dan » 14 Sep 2009, 06:18

cainele scrie:va rog ajutati-ma care va pricepeti la mate

Mariana21
utilizator
utilizator
Mesaje: 3
Membru din: 21 Feb 2011, 17:32
Contact:

Mesaj de Mariana21 » 22 Feb 2011, 12:21

adevarat :D

alehandro69
utilizator
utilizator
Mesaje: 1
Membru din: 30 Dec 2014, 05:15

Re: Va salut si poate ca am DREPTATE!!!

Mesaj de alehandro69 » 30 Dec 2014, 06:18

cainele scrie:Am gasit foarte putini sau deloc printre cei care pot explica altora matematica. De ce este asa, oare cei care pretind ca o stiu este adevarat? Nu cred ca exista cineva care pe acest forum ar putea sa dea ceva explicatii poate doar speculatii asta da. Un bun sfatuitor cauta mai intii detalii legate de ratiunea celuilalt si apoi emana ideea care l-ar putea ajuta pe celalalt. Pentru asta trebuie sa fie dotat cu un bun rafinament mental dar am spus sunt foarte putini cei care s-au nascut cu astfel de afinitati. Dumnezeu nu face astfel de cadouri mentale si rare decat de foarte putine ori si atunci cred ca se gandeste bine pe cine fericeste. Sunt multi care au luat examenele la facultate la matematica dar dupa ceva timp au uitat tot ce au zicese invatat. Interesant cum de profesorii le acorda examenul? Cred ca pana la urma tot cartea este mai sfanta caci tot ea a pregatit si asa zisele cadre didactice care sunt astazi asa ca pana la urma mai bine nu mai cauti ajutor pe forum caci nu ai de la cine primi. Cred ca un profesor spiritual sau orice altceva care te invata intii sa te cunosti si sa-ti stii potentialul mental ar putea face asta. Insa pe la noi prin batatura (ROMANIA) nu exista frate astfel de valori. Am inteles ca prin ASIA ar fi asa ceva deci ar trebui sa mergem pe acolo ca aici acasa nu gasim decat.................. . Poate in aceasta noua si stralucita Romanie profesorii au devenit materialisti si pana nu impingi ceva nu iese nimic si chiar si atunci nu poti fi sigur ca pricepi ceva de la el. Cred ca tot CARTEA este mai SFANTA. TRAIASCA CARTEA caci tot EA a format toata gloata asta de dascali de care ne tot cramponam. Tot CARTEA................


PERFECT ADEVARAT!!!

Scrie răspuns