Plec din forum

V-a deranjat un utilizator sau moderator ? Considerati ca vi s-a facut o nedreptate ?
Nu suntem justia insa vom incerca sa corectam lucrurile.
gigelmarga
profesor
profesor

Plec din forum

Mesaj de gigelmarga » 15 Mai 2018, 00:01

Bună seara tuturor,
din acest moment mă retrag din acest forum.
Admin-ul știe de ce. Întrebați-l, dacă sunteți curioși.
Cele bune!

(mă puteți găsi, evident, pe forumul profi http://www.pro-didactica.ro, unde administratorii sunt chiar matematicieni, nu ca aici, și unde Integrator e banat de mult :) )

Later Edit: sper să nu ștergeți și postarea asta...

dallass
administrator
administrator

Re: Plec din forum

Mesaj de dallass » 15 Mai 2018, 07:20

Pe acest forum sunteti mereu binevenit si sper sa va razganditi. Decizia este in exclusivitate a dvs.
Cu atat mai mult cu cat supararea vine de la un mesaj sters care nu ar fi adus nimic constructiv.

Integrator
veteran
veteran

Mesaj de Integrator » 15 Mai 2018, 08:09

gigelmarga scrie:
15 Mai 2018, 00:01
Bună seara tuturor,
Cele bune!

(mă puteți găsi, evident, pe forumul profi http://www.pro-didactica.ro, unde administratorii sunt chiar matematicieni, nu ca aici, și unde Integrator e banat de mult :) )

Bună dimineața,

Sincer vă spun că îmi pare rău că ați hotărât să plecați de pe forum dar nu cred că ați plecat din cauza mea în mod direct...ci în mod indirect din cauza ultimului meu mesaj de la subiectul viewtopic.php?t=38430 în care v-am spus să luați legătura cu cei care administrează programul de calcul "WolframAlpha" arătându-le că dau răspunsuri greșite , ziceți Dvs. , la anumite probleme...Presupun că Dvs. , ca Profesor , ați avea destule argumente să le demonstrați că uneori programul de calcul "WolframAlpha" greșește....Din câte am văzut , chiar și Dvs. ați dat răspunsuri la anumite probleme sub formă de link de la programul de calcul "WolframAlpha"....
Bănuiesc că la programul de calcul "WolframAlpha" contribuie mulți Profesori buni și deci aș fi vrut să văd cum puteți Dvs. aduce îmbunătățiri programului de calcul "WolframAlpha" după ce le veți arăta că uneori acest program de calcul , ziceți Dvs. , greșește...Eu când nu știu sau nu înțeleg ceva întreb pe mai mulți sau caut alte surse care să mă lămurească și nu văd de ce nu ați avea o confruntare cu cei de la programul de calcul "WolframAlpha".Eu sper să reveniți pe forum și dacă cei de la programul de calcul "WolframAlpha" vor confirma că Dvs. aveți dreptate , atunci am să vă rog să primiți scuzele mele pentru deranjul făcut.De pe forumul "pro-didactica" am fost banat pe nedrept...Din punct de vedere pedagogic un Profesor bun ar trebui să aibă mult tact și răbdare cu învățăceii și nu să-i ia peste picior....Aici este un forum de matematică pentru elevi și studenți dar și pentru cei pasionați de matematică și alte materii...Eu am vorbit totdeauna civilizat și nu cred că am făcut vreodată atac la persoană....și nici nu am ironizat pe cineva atunci când a greșit....Am avut multe de învățat de la toți și deci și de la Dvs.!Mulțumesc mult!
De ce nu vă faceți Dvs. un forum de matematică la care utilizatorii să poată să-l accesze doar după ce este testat de Dvs.??? :roll:
Aștept cu nerăbdare confruntarea Dvs. cu cei de la programul de calcul "WolframAlpha"!

Numai bine,

Integrator

PhantomR
guru
guru

Mesaj de PhantomR » 18 Mai 2018, 17:02

gigelmarga scrie:
Bună seara tuturor,
Cele bune!

Buna ziua,

Imi pare rau sa aud ca ati decis asta, dar m-ar bucura sa va razganditi.. eu cred ca daca aveti o discutie care pare ca duce spre rau (cu domnul Integrator sau cu altcineva), poate ar fi o idee buna sa nu o mai continuati ca sa nu existe apoi neintelegeri. Legat de postarea stearsa, am fost curios si l-am intrebat pe domnul administrator ce s-a intamplat. De ce v-a afectat asa mult faptul ca a sters acea postare? Chiar e ceva gresit? :D

Integrator
veteran
veteran

Mesaj de Integrator » 20 Mai 2018, 08:50

PhantomR scrie:
18 Mai 2018, 17:02
gigelmarga scrie:
Bună seara tuturor,
Cele bune!

Buna ziua,

Imi pare rau sa aud ca ati decis asta, dar m-ar bucura sa va razganditi.. eu cred ca daca aveti o discutie care pare ca duce spre rau (cu domnul Integrator sau cu altcineva), poate ar fi o idee buna sa nu o mai continuati ca sa nu existe apoi neintelegeri. Legat de postarea stearsa, am fost curios si l-am intrebat pe domnul administrator ce s-a intamplat. De ce v-a afectat asa mult faptul ca a sters acea postare? Chiar e ceva gresit? :D
Bună dimineața,

Dacă Domnul Administrator a șters acea postare a Domnului Profesor "gigelmarga" , atunci cu siguranță a făcut-o pentru că acea postare încălca regulamentul acestui forum!Toți Profesorii , inclusiv Domnul Profesor "gigelmarga" , trebuie să aibă un comportament pedagogic , adică să respecte regulile pedagogiei. Domnul Profesor "gigelmarga" s-a pedepsit el însuși recunoscându-și vina și a plecat de pe forum iar în engleză ban înseamnă izgonire...Eu sper să revină pe forum cu un comportament pedagogic așa cum este normal pentru un Profesor!Care este rolul pedagogic al unui Profesor? :?:
Citiți:

https://lectii2018.wordpress.com/about/

-----------------------------------------------------------
Pe Domnul Profesor "gigelmarga" l-ați întrebat ce anume insinuează afirmând "(mă puteți găsi, evident, pe forumul profi http://www.pro-didactica.ro, unde administratorii sunt chiar matematicieni, nu ca aici, și unde Integrator e banat de mult :) )" ?

Numai bine,

Integrator

Scrie răspuns